/ / Neporazený ruský boxer Radjab Butaev

Neporazený ruský boxer Rajab Butaev

Velký počet ruských boxerů, někteříkteří se účastní amatérských soutěží, nakonec se přesunou do profesionální ligy, kde také dosáhnou úspěchu. Mezi nimi je Rajab Butaev, vítěz letní univerzity 2013, který po dva roky vystupoval v profesionálních kruzích a během této doby nebyl poražen.

První kroky amatérské

Butaev Rajab Yusupovich se narodil 15. prosince 1993rok ve městě Salsk, Rostovská oblast. Od dětství rodiče v něm vnutili lásku ke sportu a dokonce i ve školním věku začal chodit do sportovního boxu. Talentovaní trenéři Rajabu okamžitě viděli - živý boxer s bojovnou přírodou a nestálostí dala větší naději na jasnější budoucnost. V důsledku toho se Butaev opakovaně účastnil juniorských soutěží, kde byl jedním z nejlepších sportovců turnaje.

Cesta k úspěchu

První hlavní soutěž, kde Butaev Rajabse zúčastnil, stal se mistrovstvím Ruska mezi juniory ve střední hmotnosti. S jistotou, že prošel celou turnajovou sítí a stal se šampiónem země, ruský se dostal do struktury národního velení pro budoucí nadřazenost Evropy. Na svém prvním mezinárodním šampionátu Radjab znovu prokázal svůj talent a také získal zlatou medaili.

Rajab Butaev

O rok později debutoval Butaev u dospělého, když vyhlásil na šampionátu Ruska na boxu v kategorii průměrné hmotnosti až 64 kg. Poté byl boxer schopen se s jistotou dostat do finále, kde ztratil novinářského sportovce Armen Zakaryan, který také začal svou kariéru. Potenciál sportovce, vzhledem k jeho mladému věku, charakteru a mladému úspěchu, mu však umožnil být mezi kandidáty na výlet do letní univerzity v Kazaňu v roce 2013.

Na tak důležitý turnaj se Rajab Butajev blížilmaximálně smýšlející a připraveni bojovat. Rusové začali dělat první kroky turnaje ve finále 1/16 - jako soupeře dostal azerbajdžanského sportovce Gaybatullu Hajialijeva, kterého "majitel" prstenu neopustil ani jednu šanci. Ve čtvrtfinále mezi poraženým Rajabem byl Sanzharbek Rakhmanov z Uzbekistánu. Navzdory jistému vítězství soupeře v předcházejícím stadiu nad technickým mexickým boxerem v ruském souboji s Rakhmanovem ani ruský hrdina nezaznamenal vážné problémy a stal se jedním z hlavních soutěžících o "zlato" Universiade.

Rajab Butaev šampion

V semifinále Butaje neporazilUkrajinský Denis Berinchik, a ve finále ukázal vynikající techniku, takže neměl šanci na arménského sportovce Arthura Kirajyana. Díky tomuto vítězství přinesl Rajab další ruskou národní medaili a stal se docela populární jak ve své vlasti, tak iv zahraničí.

Jděte na "pro"

V roce 2014 Rajab Butaev, vítěz Universiade,rozhodl se rozvinout osobní úspěch a přijmout "zlato" v ruském šampionátu boxu. Bohaté zkušenosti a neustálá touha po vývoji umožnily 21letému sportovci jistotu, že do své prasničky přidá další osobní ocenění nejvyššího standardu. O rok později se Rajab vrátil do národního mistrovství a byl hlavním favoritem, který se snadno dostal do finále. Ale porazil o rok dříve v závěrečné bitvě mistrovství Andrei Zamkova v tomto okamžiku nedovolil Rostovovi sportovci uspět.

Butaev Rajab Yusupovič

Po bitvě se Radjab Butaev spolu s řadou odborníků nazývali rozhodnutí soudců nespravedlivými a v listopadu roku 2015 podepsal smlouvu s americkou propagační společností Bojujte s propagačními akcemi, čímž se dostanete do kategorie profesionálního boxu.

Profesní kariéra

Debut ve světové aréně profesionálů pro Radjabse konala v březnu roku 2016. Soupeřem Rusa byl americký Robert Siyam, který nemohl trvat 80 sekund v bitvě proti Butajevi. Už na začátku druhé minuty debutující z Ruska poslal soupeře do vyřazení. O tři týdny později se konala druhá bitva sportovce - v roli jeho protějšku byl další Američan - Taikim Sadler. A opět bitva nedosáhla ani druhého kola - minutu a půl později Rajab vyhrál díky technickému vyřazení.

Butaev Rajab

Diverzifikujte země představující soupeřeRusové, promotéři se podařilo ve třetím boji - v říjnu 2016 v ringu s Butaevem dominikánský boxer Jonathan Batista vyšel, ale nedokončil boj. Ve druhé minutě čtvrtého kola Rajab poslal svého soupeře do knockoutu a oslavil třetí viktoriánku. Konečnou bitvou pro ruského sportovce v tuto chvíli bylo setkání s maďarským Gaborem Gorbicem, které skončilo vítězstvím Rajábu rozhodnutím soudců. Tento úspěch umožnil Batuev stát se severoamerickým šampiónem ve verzi NABF v 1. středové hmotnosti a na tomto místě boxer nemá v úmyslu zastavit.

Osobní život

O osobním životě talentovaného boxera po dlouhou dobutéměř nic nebylo známo. Ale v roce 2016 se zpívaly zprávy o svatbě ruského sportovce po celé zemi. 28. srpna se Rajab Butaev dostal do své milované Madiny. Šťastný pár právě začíná společný život a zatím nemá děti. Přes tak obtížný sport, jako je boxing, manželka podporuje svého manžela na všech soutěžích, nicméně Madina dává přednost nepříteli se bojovat sama.